Ukázky

Napsala jsem tisíce stran textů pro regionální i celostátní noviny, pro firemní časopisy, weby, newslettery a publikace. Vytvářím a upravuji reklamní texty, PR články, webové prezentace, tiskové zprávy a další texty pro malé i velké společnosti z různých oborů podnikání. Neříkám, že napíšu cokoli, ale mám bohaté zkušenosti z mnoha oblastí (automotive, logistika, reality, stavebnictví, průmyslová výroba, pojišťovnictví, zdravotnictví, vzdělávání, turistický ruch, neziskový sektor a další) a dokážu se brzy zorientovat v nové problematice.

Firemní časopisy

low_IMG_0096Penta promění okolí Masarykova nádraží v moderní městské centrum (rozhovor s Petrem Paličkou, projektovým ředitelem Penta Investments pro istav newsletter – e-mailový B2B newsletter pro klienty Istav Media s. r. o.)

Passat dobrodruh (produktový článek o modelu Passat Alltrack pro Volkswagen Magazín, pod pseud. Karel Mrklas)

Vlčí volání (produktový článek – reportáž o modelu Amarok pro Volkswagen Magazín, pod pseud. Karel Mrklas)

Volkswagen Motorsport míří do WRC (článek do rubriky Motorsport ve Volkswagen Magazínu, pod pseud. Filip Verner)

Editorial (úvodník pro Volkswagen Magazín)

Život ve vzduchu (rozhovor s pilotem Martinem Šonkou pro Volkswagen Magazín)

Udržet balanc (článek do rubriky Lifestyle o sportovní disciplíně slackline – moderním provazochodectví v České republice pro Volkswagen Magazín)

Přístroje LABGEO pro rychlou a precizní diagnostiku in-vitro (produktový článek pro B2B časopis QuickSeal Times společnosti QuickSeal International)

Jediným advokátem dítěte je často jeho lékař (rozhovor s prof. MUDr. Janem Jandou, CSc., pediatrem a specialistou na dětskou nefrologii pro B2B časopis QuickSeal Times společnosti QuickSeal International)

Zaostřeno na zrak (článek pro rubriku Zdraví a životní styl časopisu Smaragd pro zaměstnance pojišťovny Kooperativa)

Německo: soused, jak jej neznáte (článek pro rubriku Cestování časopisu Panorama – B2B magazínu ČSOB)

Webcopywriting

Zaměstnanec budoucnosti: jaké dovednosti rozvíjet? (článek pro blog vzdělávací společnosti top vision)

Manažer na startovní čáře (nový popis oblíbeného manažerského kurzu z nabídky top vision včetně návrhu názvu kurzu s cílem ještě více zvýšit zájem o produkt)

Vše potřebné pro efektivní řízení intralogistiky z jedné ruky (rozhovor s obchodním ředitelem české pobočky společnosti SSI SCHÄFER Ing. Karlem Laubem pro časopis eLogistika)

Texty pro web rekreačního zařízení Mlýn pod lesem (české verze i německé překlady včetně administrace v redakčním systému)

Hospodářské noviny

Veletrh je tržištěm nápadů a inovací (rozhovor s Jiřím Kulišem, generálním low_IMG_0095ředitelem Veletrhů Brno pro veletržní přílohu deníku Hospodářské noviny)

K dobrému byznysu v Indii pomůže sako a čisté boty (článek pro pravidelnou rubriku Podnikání za hranicemi v příloze Podnikání HN)

Kitl vsadil na tradiční nápoje z bylin (příběh firmy Kitl z Jablonce n. N. pro rubriku Success story v příloze Podnikání HN)

Dobrá internetová adresa firmy musí být jednoduchá (článek pro rubriku Marketing v příloze Podnikání HN)

Tiskové zprávy

Internetový projekt Vykonám.cz zprostředkuje pomocnice do domácnosti (tisková zpráva pro start-up Vykonám.cz)

Řešení na míru: logistické centrum pro nápojový průmysl (adaptace tiskové zprávy pro SSI SCHÄFER Česká republika – překlad z němčiny do češtiny + redigování)