Knížka o strachu v mém překladu

Strach_Grada

Strach_GradaDalší knížka německé psycholožky Doris Wolfové, kterou jsem v létě přeložila z němčiny, je žhavou novinkou v nabídce nakladatelství Grada. Titul Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie je určen jako svépomocná příručka pro všechny, kdo se potýkají s těmito stále častějšími psychickými problémy. Čtenáři díky knize pochopí příčiny vzniku těchto obtíží, které jim komplikují každodenní život, a naučí se řadu jednoduchých a účinných postupů, jak je zvládat a postupně eliminovat.

Na žádost redakce jsem se jako nezávislá osoba zúčastnila i diskuse o výběru motivu obálky. Jsem potěšena, že můj favorit, jehož volbu jsem mohla opřít o podrobnou znalost textu, byl nakonec vybrán :-) Vystihuje obsah knížky: Strach či úzkost jsou problémy, které člověka doslova drtí, ačkoliv to na postiženém zpočátku ani nikdo nemusí poznat. Avšak i takovýto problém lze překonat, a to pomocí postupného přeučování emocionálních reakcí na obávané situace, nikoliv pomocí léků (i když ty jsou v těžkých případech někdy potřebné, aby umožnily člověku na sobě pracovat – nejsou však řešením, pouze pomůckou).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>